Οι Lightning και οι τυφώνες συνδυάζονται για μια άγρια ​​δεύτερη περίοδο οκτώ γκολ σε 6-4 νίκη στο Tampa Bay

Αν σας αρέσουν τα γκολ του χόκεϊ, το Game 4 της σειράς Tampa Bay Lightning-Carolina Hurricanes είναι απολύτως κατάλληλο για εσάς.

Η δεύτερη περίοδος, για να είμαστε ακριβείς, σημειώθηκαν οκτώ συνολικά γκολ μεταξύ των δύο ομάδων σε λίγο περισσότερο από 15 λεπτά χρόνου παιχνιδιού στο μεσαίο πλαίσιο.

Ο Lightning κέρδισε 6-4 για να πάρει το προβάδισμα της σειράς 3-1 στη δεύτερη σειρά.

Η άγρια ​​δεύτερη περίοδος ξεκίνησε όταν ο Teuvo Teravainen έβαλε τους Hurricanes στο ταμπλό 4 1/2 λεπτά στην περίοδο για να φτάσει το σκορ στο 1-1 για την Καρολίνα. Στη συνέχεια, μόλις 39 δευτερόλεπτα αργότερα, ο Jesper Fast έδωσε το προβάδισμα στους τυφώνες, σοκαρίζοντας τον Lightning με την ταχύτητά τους.

JETS:Ο ανασταλμένος Mark Scheifele λέει ότι η οικογένειά του παρενοχλήθηκε μετά το χτύπημά του

Ο Στίβεν Στάμκος μπόρεσε να πετύχει τον ισοσταθμιστή στο μισό της περιόδου για τον Τάμπα Μπέι στο παιχνίδι ισχύος, αλλά οι τυφώνες απάντησαν λιγότερο από ένα λεπτό αργότερα για να πάρουν το προβάδισμα ξανά και στη συνέχεια να το επεκτείνουν σε 4-2 εκτός γκολ από Dougie Hamilton και Jaccob Slavin.

Αυτά, ωστόσο, θα ήταν τα τελευταία γκολ που θα πετύχαιναν οι τυφώνες στο παιχνίδι, καθώς ο Lightning σκόραρε τρία συνεχόμενα γκολ σε πέντε λεπτά για να πάρει το προβάδισμα πίσω 5-4. Ο Νικήτα Κουτσέροφ ξεκίνησε την επιστροφή του στο παιχνίδι ισχύος, ο Τάιλερ Τζόνσον πήρε τον ισοσταθμιστή και στη συνέχεια ο Στάμκος το ακολούθησε με τον δεύτερο επιπλέον αγώνα του παιχνιδιού.

Συνολικά, σημειώθηκαν οκτώ γκολ σε 21 βολές με τέσσερα γκολ ανά 15:07. Ο Τάμπα Μπέι σημείωσε τρία παιχνίδια ισχύος καθώς η περίοδος παρουσίασε έξι αλλαγές στο προβάδισμα, συμπεριλαμβανομένων των ισοπαλιών.

Ο Kucherov σημείωσε το δεύτερο γκολ του παιχνιδιού στην τρίτη περίοδο για το τελικό περιθώριο.